روش های آمدن سایت به صفحه اول گوگل در ۲۰۱۹

توحید عزیززاده در نوامبر 13, 2018
روش های آمدن سایت به صفحه اول گوگل در ۲۰۱۹

چگونه رتبه اول گوگل شویم؟

هر صاحب کسب و کار رویا قرارگرفتن در رتبه اول  گوگل را در سر دارد. زیرا رسیدن به رتبه اول (و یا حتی یکی از سه رتبه نخست) به معنای افزایش ترافیک سایت شما و داشتن پتانسیل فروش و مطرح شدن در کسب و کار مورد نظر می­باشد.

متاسفانه رسیدن به رتبه اول به ندرت اتفاق می افتد. حتی بیشتر بازاریاب های ماهر و آگاه در حال رقابت برای­ رسیدن به رتبه اول هستند.

بنابراین، چگونه یک صاحب کسب و کار معمولی می تواند امیدوار باشد تا این رتبه را به دست آورد؟ در حالی که هیچ راه تضمینی برای آن وجود ندارد، این مقاله به برخی از راهکارهایی که هر کسی می تواند برای افزایش شانس خود برای رسیدن به این رتبه نخست، استفاده کند اشاره می­کند. ابتدا توضیحاتی راجع به نحوه کارکرد گوگل آورده ایم.

گوگل و سایر موتورهای جستجو چگونه کار می کنند؟

اولین چیزی که باید در مورد گوگل بدانید این است که گوگل اینترنت نیست. فقط به این دلیل که وب سایت شما در گوگل نمایش داده نمی شود، به این معنی نیست که آن را در اینترنت ندارید. وب سایت شما می تواند به صورت زنده در اینترنت بدون نمایش در نتایج جستجوی گوگل برای یک کلمه کلیدی خاص نمایش داده شود.

روش گوگل و سایر موتورهای جستجو برای نشان دادن وب سایت این است: گوگل دارای سیستم های کامپیوتری اتوماتیک است که در تمام ساعت شبانه روز کار می کند و به طور تصادفی از وب سایت ها در سراسر اینترنت بازدید کرده، عکس های هر صفحه را برداشته و آنها را در یک پایگاه داده عظیم قرار می دهد.

همزمان با گرفتن یک عکس فوری از هر صفحه وب، سیستم گوگل هر کلمه و محتوای دیگر را در یک صفحه وب (مانند عکس ها، فیلم ها، فایل های صوتی و غیره) به منظور تعیین موضوع خاص صفحه، می خواند.

گوگل از این داده های جمع آوری شده برای تعیین اینکه صفحات وب برای نشان دادن چه کلمه کلیدی خاص نمایش داده شود، استفاده می کند.

به عبارت دیگر، الگوریتم های کامپیوتری گوگل به صورت زنده تعیین می کند که کدام صفحه وب در اینترنت برای یک کلمه کلیدی خاص یا کلیدی مناسب تر است و برای اولین بار آن را نمایش می دهد.

سپس دومین صفحه مربوطه را نمایش می دهد و غیره. فهرست نتایج صفحات وب به عنوان صفحه نتیجه موتور جستجو (SERP) شناخته می شود.

 بخش های مختلف SERP :

بخش بالا معمولا شامل ۳ یا ۴ آگهی متنی است که مربوط به کلمه کلیدی استفاده شده برای انجام عملیات جستجو می­باشد.

اگر گوگل فکر کند کاربر به دنبال یک کسب و کار محلی است، یک بخش از تبلیغات پرداخت شده به نام Packet Local Map اضافه می کند. قسمت اصلی وسط شامل لیستی از “ارگانیگ” (بدون پرداخت) صفحات وب است که مربوط به کلمه کلیدی مورد استفاده برای انجام جستجو هستند.

چگونه می توانیم سایت خود را در گوگل دریافت کنیم؟

اول باید مطمئن شوید که وب سایت شما توسط گوگل معرفی شده است. که میتوانید مقاله چگونه سایت خود را در گوگل ثبت کنیم؟ را مطالعه کنید و برای پیدا کردن آن در صورت وجود داشتن، site:yourdomain.com را در جعبه جستجوی گوگل تایپ کنید، domaindom.com را با نام دامنه واقعی خود جایگزین کنید.

اگر لیستی از صفحات وبسایت خود را مشاهده کنید، گوگل در حال حاضر سایت شما را نمایه کرده است و گاهی اوقات به بازدید از آن برای بررسی به روزرسانی ادامه می­دهد. اگر وب سایت شما فهرست نشده باشد، به این آدرس مرجعه کنید: http://www.google.com/addurl. بازدید گوگل از وب سایت شما ۱ یا ۲ هفته طول خواهد کشید.

دوم، به یاد داشته باشید، گوگل فقط صفحات وب را که مربوط به کلمه کلیدی مورد جستجو هستند، نمایش می دهد. اولین قدم این است که مطمئن شوید متن وب سایت شما مرتبط با کلمه کلیدی مورد نظر است. اگر اینطور نیست، احتمال دارد گوگل آن را نشان ندهد.

سوم، فقط اگر وب سایت شما در صفحه اول نمایش داده نمی شود، به این معنی نیست که آن را نشان نمی دهد. به پایین صفحه نتایج بروید و روی «بعدی» یا بر روی صفحه ۲ کلیک کنید و ادامه دهید. وب سایت شما ممکن است در صفحه ۲، صفحه ۸۲ یا جایی در این میان باشد.

روش بالا بردن رتبه سایت در گوگل و سایر موتورهای جستجو چیست ؟

هر سال میلیون ها دلار برای انجام این کار صرف می شود! دو راه اصلی برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل  وجود دارد:

شما می توانید با پرداخت کردن در صفحه اول گوگل قرار بگیرید و لازم نیست مقدار زیادی پول داشته باشید. این تبلیغ گوگل است. هم چنین شما می توانید وب سایت خود را تحت عنوان “ارگانیک” بدون نیاز به پرداخت برای تبلیغات دریافت کنید.

 • تبلیغات گوگل

سریعترین و ساده ترین راه به منظور بالا بردن رتبه سایت در گوگل برای یک کلمه کلیدی خاص، پرداخت هزینه تبلیغات است. شما در گوگل ثبت نام میکنید، کلیدواژه هایی را که میخواهید هدف قرار دهید، انتخاب می­کنید، سپس «پیشنهاد» (مانند یک حراج) را براساس هر مقدار که میخواهید برای کلیک روی آگهی شما، پرداخت کنید را تعیین می­کنید. این “پرداخت برای هر کلیک” نامیده می شود. هرچه پیشنهاد بالاتری برای هر کلیک بدهید، آگهی در بالای صفحه ظاهر می شود.

 • گرفتن گوگل به صورت ارگانیک

راه دیگر برای به دست آوردن رتبه نخست در گوگل و سایر موتورهای جستجو روش متداول طبیعی یا ارگانیک است. این موارد نتایج اصلی هستند که در زیر آگهی ها یا بخش نقشه محلی در صفحات نتایج موتور جستجو نشان داده می شود.

این نتایج را نمی توان با پرداخت پول به گوگل به دست آورد. آنها با بهینه سازی دقیق و دراز مدت بسیاری از عوامل که گوگل هنگام ارزیابی مورد استفاده قرار می­دهد، به دست می آید. عمل بهینه سازی وب سایت به نحوی که به طور منظم در گوگل نشان دهد بهینه سازی موتور جستجو (SEO) نامیده می شود .

مهمترین عوامل تاثیرگذار برای بدست آوردن رتبه اول گوگل عبارتند از:

 • کیفیت و طول محتوای صفحه شما

صفحات وب سایت شما باید پر از اطلاعات منحصر به فرد و مفید باشد که مخاطب به دنبال آن است. هم چنین هر چه طولانی تر باشد بهتر است. البته تا زمانی که کیفیت آن حفظ شود.

 • سرعت صفحه

صفحات وب شما باید سریعا بر روی تمام دستگاه ها بارگذاری شوند. بارگذاری آهسته صفحات می توانند بر رتبه شما در گوگل تأثیر منفی بگذارند. زیرا هیچ کس دوست ندارد چند ثانیه برای بارگذاری هر وب سایت صبر کند. شما می توانید یک تست سرعت صفحه رایگان را از طریق یک ابزار مانند Gtmetrix برای تست سرعت صفحه وب سایت خود استفاده کنید.

مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: ۱۳ ویژگی یک بک لینک خوب برای سئو سایت
 • کلمات کلیدی در محتوای صفحه

اگر کلمات کلیدی که شما هدف قرار می دهید در سایت شما در متن و عناوین صفحات، نمایش داده شود، رتبه شما در گوگل برای این کلمات کلیدی بهتر خواهید بود.

 • صفحات امن

صفحات وب سایت شما باید از طریق https بارگذاری شوند تا امن شوند.

 • نمایش بدون نقص وب سایت در تلفن های همراه

اکثر مردم در حال حاضر با استفاده از تلفن های همراه به جستجو می­پردازند. وب سایت شما باید برای دستگاه های تلفن همراه بهینه سازی شده و به راحتی حرکت کند. بنابراین کاربران بر روی هر دستگاهی می توانند به سرعت و به آسانی به پیدا کردن آنچه نیاز دارند بپردازند.

 • کیفیت و تعداد لینک های ورودی

لینک های سایت شخص ثالث به وب سایت شما نشان می دهد که محتوای شما ممکن است با ارزش باشد که این نیز باعث بهبود رتبه شما در گوگل می­شود.

نویسنده : توحید عزیززاده

عاشق رشد و توسعه کسب و کارها تو دنیای آنلاین هستم و سئو یکی از بهترین روش ها برای خلق این موفقیت می باشد.

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصین سریرنوین تماس بگیرید
منتظر نظرات ارزشمند شما در مورد پیرامون این مقاله هستیم و مطمئن باشید در کمترین زمان ممکن به آن پاسخ داده خواهد شد.

4 دیدگاه در “روش های آمدن سایت به صفحه اول گوگل در ۲۰۱۹”

 1. پدرام گفت:

  سلام یه سایت تو کلمه (خرید پوشاک مردانه) میخواستم بالا بیارم میتونم ازتون مشاوره بگیرم؟

  1. توحید عزیززاده گفت:

   سلام وقت بخیر
   لطفا جهت دریافت مشاوره ۰۴۱۳۵۲۶۸۵۷۴ در ساعات اداری با ما تماس حاصل نمایید.
   یا از طریق آيدی @mrweb در تلگرام در ارتباط باشید.
   موفق باشید.

 2. کافه کتاب گفت:

  سلام
  شما سفارش سئو هم انجام میدید؟ اگه بله، تعرفه هاتون رو چطور میتونم داشته باشم؟

  سپاس

  1. توحید عزیززاده گفت:

   سلام بله وارد پنل کابریتون تو سایت بشین و درخواستتون رو ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه، وارد دنیای طراحی سایت و سئو سایت شده اید؟

مشاوره در واتس اپ