دامنه سایت چیست؟

دامنه سایت چیست؟

دامین یا دامنه به چه معناست

دیدگاه ها
هر سایتی در اینترنت دارای یک آدرس اختصاصی می باشد مانند آدرس هر خانه که منحصر به فرد می باشد.و هر شخص با دانستن آدرس سایت شما می تواند به اطلاعات وب سایتتان دسترسی آنلاین داشته باشد.

پسوند های رایج دامنه در ایران

دیدگاه ها
پسوند های عمومی دامنه سایت ها در ایران .com و .ir هستند.

دامنه کوتاه یا طولانی از لحاظ سئو؟

دیدگاه ها
قواعد سئو بیشتر به رضایت کاربر بستگی دارد.اگر دامین سایت شما کوتاه و زیبا باشد به یاد کاربر خواهد ماند و برای مراجعه بعدی به سایتتان به مشکلی بر نخواهد خورد پس دامنه کوتاه میشه گفت از لحاظ سئو هم مناسب هست.دامنه طولانی از لحاظ برندینگ نیز برای شما مناسب نیست برای مثال فکر کنید به جای دیجی کالا از دامنه فروشگاه اینترنتی فروش کالای دیجیتال استفاده میشد مشخصا دامنه کوتاه مناسب خواهد بود.

انتخاب نام دامنه چقدر اهمیت دارد

دیدگاه ها
در ابتدای راه اندازی کسب و کار اینترنتی جدید و نوپا یک چالش بسیار مهم وجود دارد آن هم انتخاب نام دامنه می باشد.نام دامنه شما بسیار مهم هست چون مخاطب شما با آن اسم شما رو به یاد می آورد مانند گوگل - آمازون - یوتویوب - فیس بوک و...پس تا میتوانید دقت کافی را در انتخاب نام دامین انجام دهید.

URL چیست و با دامین چه تفاوتی دارد؟

دیدگاه ها
برای مثال این لینک رو در نظر بگیریم test.com/blog دامنه می شود test.com و بقیه ادامه دامنه بعد از / اسلش URL نامیده می شود.

دامین سایت را به چه مدت می توان ثبت کرد؟

دیدگاه ها
در حال حاضر دامنه های .com و بین المللی رو میشه فقط یک ساله ثبت نمود و یک سال دیگر را هم تمدید کرد که در کل می شود ۲ سال ولی دامنه های ایرانی را تا ۵ سال میتوان ثبت و رزرو کرد.

چگونه اطلاعات صاحب دامنه را پیدا کنیم؟

دیدگاه ها
با استفاده از سایت https://who.is می توانید نام دامنه را وارد کنید و مشخصات فردی که صاحب دامنه هست را مشاهده کنید.جدیدا برای دامنه های .com امکان هویز گیری بسته شده است ولی برای دامنه های ایرانی میتوانید اطلاعات شخص یا شرکت ثبت کننده دامنه رو مشاهده نمایید.
منتظر نظرات ارزشمند شما در مورد پیرامون این مقاله هستیم و مطمئن باشید در کمترین زمان ممکن به آن پاسخ داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتس اپ